Desať rokov páni

17.05.2020

Desiate výročie kapely sme oslávili vo veľkom štýle. Nahrali sme CD Všetkými desiatimi, pri ktorom sme asi po prvý raz cítili, že nám to ide ako po masle. Nebola to náhoda. Poctivo sme sa pripravovali už niekoľko týždňov pred samotnou prácou v štúdiu. Skladby sme dostali do krvi a vrchol krivky bol potom už len príjemnou prechádzkou jarnou trnavskou záhradou roku 2005.

Z nahrávania CD som sa pokúsil urobiť aký-taký filmový záznam. Vtedy som ešte nebol vo filmarine až tak doma, tak to dopadlo, ako to dopadlo. Napriek tomu som rád, že tento dokument vznikol. Je síce ukážkou, ako sa to nemá, ale zároveň aj nenahraditeľnou súčasťou kroniky našej kapely.

V závere filmu je zmienka o zvukárovi. V súvislosti s ním bola vyrieknutá veta, ktorá sa už o pár mesiacov stala skutočnosťou. Isto prídete na to, čo za proroctvo vtedy zaznelo.

Dokument sa stal súčasťou CD a tak si jeho majitelia pamätajú, že po vložení do kompu si ho mohli pozrieť. Lenže keď sa minul všetok náklad CD, reedíciu sme už neplánovali. Nosič sme zaradili do kompilácie Kapucíni 1991 / 2009. Tentokrát už bez filmu.

A tak nastal čas, aby sme si ho pripomenuli. Kedy, ak nie teraz, pri oslave 25 rokov? Všetkých, či ste ho už videli, alebo aj nie, pozývam k jeho sledovaniu. Usaďte sa. Začíname. Desať rokov páni.