O polnoci to skončilo. A nielen to.

01.06.2020

Niektorým deťom skončilo koronavoľno, máj, lásky čas je tiež za nami a kapucínom z Poník pribudla milá starosť - dať staručký skvost do takej podoby, aby sme my a aj ďalšie generácie boli hrdí na svoju identitu a minulosť. Mnohých z Vás som prosil o spoluprácu pri hlasovaní. Pomohli ste a preto: VĎAKA.

Prečo som sa do "Dúbravice" tak intenzívne vložil? Vlani v júni sme spolu s chlapcami z kapely založili občianské združenie Cavolo, ktoré sa snaží dláždiť cestu kapucínskym aktivitám. Najmä hudobným, ale ak treba, Cavolo sa nezľakne ani ťažších výziev. Jedna taká dopadla dnes o 00:00 miestneho času úspešne. Kapucín Robo vo videopoďakovaní hovorí o spoločnom úspechu nás všetkých. Dávam mu za pravdu. Ak cítite príjemné šteklenie, že aj vďaka Vám sa to podarilo, netlmte ho v sebe. Užite si ho. Svojím rozhodnutím ste získali pečať, ktorá Vás bude sprevádzať po zvyšok života.

Poslali ste len 1 hlas a cítite sa zanedbateľne v 25-tisícovom dave? Nemusíte. Z rozprávky "Ťahal dedko repku" vieme, že keby na konci neprišla myš a nepomohla, repa by bola dodnes v zemi.

Ohľadom Rakova len krátko. Nepoznáme sa. Nikdy som tam nebol a zatiaľ sa ani nechystám. Ale chcem im poďakovať za férový súboj plný dynamických zvratov, na konci ktorého sa, žiaľ, mohol radovať len jeden. Prajem im len to najlepšie.

Otáčame list. Niečo je definitívne za nami. Oddnes to bude už len obsahom spomienok a kroník. Niečo nás čaká. V súvislosti s tým Vám prajem, aby každý nový deň ste sa mali lepšie ako včera a horšie ako zajtra.