Príhovor autora Spevníka K&S

10.04.2020

Ahoj. Volám sa Michal Hirko a rád by som Vám predstavil produkt, ktorý som pre vás pripravil. Je to niečo, na čo čakáte už dlhší čas - približne 25 rokov. Konečne je to tu a vy môžete byť medzi tými šťastnými,ktorí si ho budú môcť zadovážiť. O čo ide? Spevník Kapucíni & Stanley. Komplet všetkých 213 piesní vyprodukovaných za 25 rokov našej hudobnej existencie. Spevník, ktorý si budete môcť otvoriť, vziať svoj hudobný nástroj a buď sami alebo s nejakou blízkou osobou si zanôtiť niektorú z tých našich skladieb, ktorú máte radi alebo Vám nejakým spôsobom ovplyvnila život.

V spevníku nie sú len piesne kapely Kapucíni a Stanley. Nájdete tam aj skladby od kapucínov Milana Majdu, Jakubarafaela Blahoslava Pataya, Felixa Tkáča, ktorý - ako je známe - má okrem pôsobenia medzi Kapucínmi aj iné hudobné združenie, v ktorom pôsobí - kapelu Felice. Napokon je tam aj zostava piesní z albumu Bodka, ktorý som nahral s mojím rodným bratom Lukášom. Mnohí toto CD už poznajú. Buď si ho zadovážili alebo získali ako bonusový materiál k nejakému tovaru, ktorý si v minulosti objednali. Takže 25 rokov. Som šťastný, že sa to podarilo a nastal čas, keď Vám náš Spevník môžem ponúknuť.

Teraz poďme k zbrusu novej stránke Cavolo.sk. O chvíľu zistíte, a možno ste si to už preštudovali, prečo sa Cavolo volá Cavolo. Na stránke sa dozviete všetko o spevníku, aj o iných produktoch tohto občianského združenia, prečo vôbec vzniklo, čo je náplňou jeho práce. Získate nové informácie aj o knihe Stanley - Ešte sme nskončili, na ktorú sa práve v tejto chvíli pozerám. Bol to prvý produkt, ktorý občianske združenie Cavolo vychrlilo a ktoré je ešte stále k dispozícii. Takže aj to ponúkam. Nech sa páči, môžete prejaviť záujem. Tí, ktorí ste Stanleyho mali radi a kniha je pre Vás ešte stále záhadou, neváhajte. Objednajte si ju a už o chvíľu ju môžete mať u seba a lúskať jej stránky. Teším sa na reakcie a Váš záujem.

Zbehnite na stránku Cavolo.sk, vlastne teraz si uvedomujem, že ste na nej. Tak ostaňte, nikam nechoďte. Spevník je nabitý hitmi, ale aj piesňami, ktoré sú menej známe. Ale musím poznamenať, že sú dobre zapísané. S akordami mi pomáhal, okrem samotných autorov, aj môj brat Lukáš Hirko. Spolu sme dali dokopy niečo, čo si myslím, že by sa mohlo stať súčasťou hudobnej knižnice akejkoľvek muzikantskej rodiny. Muzikantskej, dobre to je široký pojem. Ale ľudia, ktorí nám fandia, žili na našich piesňach a dodnes si ich v rodinách púšťajú a pospevujú, konečne sa na ne môžu pozrieť aj z inej perspektívy. Celé je to na stránke cavolo.sk vysvetlené, a preto toto sprievodné slovo nechcem rozťahovať doširoka.

Viete ako sa teraz cítim? Mám obrovskú radosť, že sa to podarilo a že sa to pravdepodobne dostane až k vám. Teším na vaše reakcie, na ktoré budem netrpezlivo čakať. Či už to bude ohľadom toho, že som urobil dobre, keď som sa do toho pustil, alebo aj to, že je to už preležanina a takéto vykopávky už nikoho nezaujímajú. Na čokoľvek z Vašej strany sa teším.

Samozrejme, že to nie je všetko. Spevník nie je to, kvôli čomu stránka Cavolo.sk vznikla. Nasledovať bude omnoho viac. Toto je len prvý krok. V tejto chvíli máte príležitosť vziať do ruky "manuál" a v praxi pomaly skúšať, no čo máte, na akej úrovni muzicírovania ste. Ak vám reprodukovanie našich songov nepôjde hneď na prvý šup, vôbec to neznamená, že už o pár dní, týždňov, mesiacov nemôžete byť o poriadny kusisko ďalej. Som presvedčený - a rád by som Vám v tom pomohol, že aj vďaka Spevníku K&S a platforme cavolo.sk budete už v dohľadnej dobe omnoho omnoho ďalej. Že Vaše prsty a hlasivky Vás začnú na slovo poslúchať. A že možno už onedlho zahráte a zaspievate naše piesne lepšie ako znejú v origináli. Ktovie?

Verím, že keď sa potom niekedy stretneme na koncerte a ja sa opýtam, kto by si s nami chcel zahrať a zaspievať, tak sa zdvihne zopár rúk, prídu a povedia: "Áno, naštudoval som si to aj vďaka spevníku a inštruktáži na stránke cavolo.sk a posunulo ma to v hudobnej ceste výrazne dopredu."

Toto je moja vízia. Ak sa naplní, podarilo sa trafiť klinec po hlavičke. Teraz nebudem hovoríť len sám za seba. Chlapci z kapely by isto súhlasili. Sme vo veku a vo fáze života, keď je pre nás dôležité naučené odovzdávať ďalej. Naše know-how pre tých, ktorí si to vážia a vnímajú ho ako hodnotu.

Momentálne som unavený a vyšťavený, lebo príprava spevníka trvala naozaj dlho. Uvedomil som si, že zostaviť taký spevník nie je vôbec jednoduché. Ale je to za mnou. Na to ťažké sa zabúda, na príjemné veci sa spomína a toho, čo má prísť, sa už neviem dočkať.

Majte sa pekne a do skorého videnia. Buď na tejto stránke, osobne alebo na nejakom našom koncerte, kde si možno aj spolu brnkneme a zaspievame. Vďaka. Ahoj.