Katedrála

Emília Polakovičová Prišlo to spontánne. Mali sme oslavu a hovorím: "Pán správca, mohli by sme natočiť film, ako sa začala stavať katedrála. Aby bol dokument pre budúcu generáciu. Vlastne pre všetkých, ktorí prídu po nás.

Ján Sokol Aby sa pochopilo to, čo budem hovoriť, musí ten človek, ktorý bude toto čítať, alebo pozerať a počúvať, mať vieru. Nevieriaci jednoducho povie: "To bola náhoda, že tento kostol stojí tu, kde stojí." Nie. To bolo riadenie Božie. Náhoda neexistuje. Pán Boh to tak riadil.

Miloš Kohútek Mám veľmi dobrý pocit z toho, že sa podarilo postaviť niečo úžasné. Že som mohol pomôcť koľko sa dalo. Veľmi ma teší, že tu stojí kostol, katedrála.

František Rábek Keď vznikla Bratislavská arcidiecéza, navštívil som otca arcibiskupa Zvolenského s prosbou, či by mi mohol darovať jeden kostol v Bratislave pre účely katedrály vojenského ordinariátu. Pretože dovtedy sme nemali vlastný chrám.

Stanislav Zvolenský Pred Pánom Bohom som sa opýtal, či by tento kostol nemohol byť aj katedrálou Ordinariátu ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR. V duši som si dovolil odpovedať kladne.

Libor Pätoprstý My, starí ľudia, ktorí sme dlhodobo veriaci, máme konečne svoj chrám. Nech už bolo, čo ako bolo, dôležité je, že sa máme kde schádzať a utiekať k Bohu.

Autor: Michal Hirko
Rok: 2014
Čas: 60 minút

Zakúpením tohto produktu získate link na stiahnutie filmu v HD kvalite vo formáte mp4.

5,00 €