Stanley – Ešte sme neskončili

Zľava 20%

Kniha o človeku, na ktorého sa nedá zabudnúť. Stanislav Stanley Šášky. Žil, aby spieval, hral a zabával. Odišiel do večnosti, ale nechal tu kus seba. V piesňach, deťoch, spomienkach. V nás. Kto má rád humor, zaujímavo vyrozprávané historky a pravdu do očí, pre toho je kniha príjemnou jazdou.

Autor: Michal Hirko
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Vydavateľ: Cavolo, o.z.
Rok vydania: 2019
Počet strán: 288
Formát: A5

8,00 € 10,00 €

Pár argumentov

Prečo kniha?

Michal Hirko

Keď človek stratí niekoho blízkeho, chvíľu mu trvá, kým bolesť zo straty dokáže premeniť na radosť z výsady, že s ním mohol byť pár dĺžok na jednom lane. Aby som tento proces urýchlil, podstúpil som terapiu, ktorá spočívala v objavovaní "krásna" v labyrinte našej spoločnej minulosti. Živím sa výrobou filmov a tak som vyhlásil do sveta, že sa pokúsim urobiť rovný tucet filmov o Stanleym. Chválabohu, podarilo sa.

Absolvoval som množstvo rozhovorov, získal skvelé informácie, fotografie, filmové záznamy. Výsledný produkt sa dostal medzi Stanleyho fanúšikov a pozitívna spätná väzba mi naznačovala, že publikum si žiada prídavok. Kvalitný materiál, ktorý som už nedokázal dostať do filmu, sa mi núkal ako podklad pre nové médium - knihu.

Začal som prepisovať rozhovory, ktoré som sa kvôli autenticite snažil nechať v pôvodnej forme. Keď som sa k nim po dlhšej pauze vrátil, bolo mi pri nich príjemne a teplo. Zabával som sa, smial, zamýšľal sa, siahal po papierových obrúskoch, obdivoval respondentov i protagonistu, motivoval sa, odprosoval. A zo všetkého najviac som bol šťastný, že som si tieto veci nenechal len sám pre seba. Preto kniha.